Tereza Korousová

Motto: Každá výzva je dar, který nás posouvá dál.

Přehled

Ke koučování a mentoringu mě dovedlo uvědomění, že mě naplňuje pomáhat lidem odkrývat jejich skrytý potenciál, objevovat silné stránky, talenty a nacházet sám sebe i svou vlastní cestu.

První zkušenosti v oboru jsem získala díky aktivitám s mezinárodními studenty v USA, kde jsem při studiích absolvovala i praxi jako lektor na univerzitě zaměřený na leadership a business. Mým hlavním zaměřením kromě výuky byl i výzkum v oblasti mezinárodní akulturace a mezi-kulturální komunikace - aneb jak zůstat sám sebou a zároveň přizpůsobit své já kulturně odlišnému prostředí.

Kombinace manažerské praxe nejen v korporátním businessu, zkušenost s výukou dospělých a podpora různorodých osobností mi otevřela nové dveře a začala se rýsovat cesta, po které jsem se rozhodla kráčet. Stal se ze mě mentor a kouč se zaměřením na business & executive coaching, leadership a parťák pro junior leaders. Není nad to, když můžete sledovat, jak vám před očima bují radost a spokojenost.

Vzdělání a kvalifikace

PhD - International Entrepreneurship and Education

MBA - International Business

Bc. - Hotelový management

Certifikace a jiné kurzy: - Certified Master Life Coach (Transformation Academy), Emoční inteligence (ACZ), Asertivní komunikace (Eva Marková), aj.

Profesní zkušenosti

Více než 5-letá spolupráce a mentoring mezinárodních studentů na univerzitě UIW v Texasu.

Přes 10 let praxe s vedením týmů na různých úrovních a podpora začínajících managerů - leaderů.

Od roku 2019 profesionální kariéra na pozicích interního kouče, mentora, lektora, business advisora.