Radek Machač

Motto: „Tajemství úspěchu v životě není dělat, co se nám líbí, ale nalézt zalíbení v tom, co děláme.“ (Thomas Alva Edison)

Přehled

Výkonnostnímu koučování se věnuji více než 20 let – dříve jako součást své manažerské role, od roku 2011 cíleněji, s větší intenzitou a výhodou nezávislosti externího kouče. Ve společnosti Coaching Systems jsem lektorem a supervizorem v koučovacím výcviku Academy of Coaching Excellence.

Jako kouč jsem naslouchající, podporující a zároveň se snažím klientům poskytnout „zrcadlo“ pro zvědomění jejich vnitřního nastavení nebo bariér a dle slov klientů to dělám s lehkostí, která usnadňuje nahlížení na situace z jiných perspektiv. Zapojuji nejen „hlavu“ koučovaného, ale i jeho tělo a emoce. V koučování stavím také na své dlouholeté manažerské praxi a zkušenosti hráče a posléze trenéra házené a s úspěchem propojuji oblasti sportovního výkonu a business prostředí. Koučovaným pomáhám nalézt v jejich práci smysl a radost. Rád využívám typologii MBTI® jako skvělý nástroj k pochopení svých vlastních preferencí a poté k ochotě být otevřenější k překonávání potenciálních komunikačních bariér s ostatními.

Jsem pozitivně naladěný, věřím, že většinu situací v životě lze zvládnout a že stojí za to pokusit se změnit to, co nám brání nebo s čím nejsme spokojeni. Smyslem koučování je chtít udělat konkrétní změnu ve svém pracovním nebo osobním životě, třeba malou, ale skutečnou.

Vzdělání a kvalifikace

Absolvent Přírodovědecké fakulty Univerzity Palackého v Olomouci

Accelerating Sales Force Performance (Executive Education, London Business School, London, 2006)

Leadership for Managers: Strategy Implementation and Change Management (Management Centre Europe, Brussels, 2007)

Certified facilitator (DDI, London, 2011)

Senior Sales Management Programme (IMS, Copenhagen, 2009)

ACE Practitioner koučovací výcvik akreditovaný EMCC EQA a ICF ASCTH, MŠMT

Základy systemického koučování a konstelací – John Wittington, 2015

MBTI® Step I – Foundation Programme (OPP Ltd., Oxford / Prague, 2017)

Certified Emotional Intelligence Practitioner (GENOS International, Weybridge, UK, 2018)

Diploma in Coach Supervision (The International Centre for Business Coaching, 2023)