Martin Šanca

Motto: Společně to zvládneme

Přehled

Mám za sebou přes 20 let praxe v HR managementu v mezinárodních firmách v  Evropě a na Balkáně. Strávil jsem hodně času v různých zemích a kulturách. Často jsem se potkával s řadou problémů, které plynuly z různých "nesmyslných" předsudků, předpojatostí, nedůvěry, špatné komunikace, honění se jen za čísly a nedostatkem smyslu. Přitom se stačilo zastavit, uvědomit si co chci, v čem jsem dobrý, jak se cítím a respektující formou to ostatním sdělit. Zkrátka mít dobrého kouče. 🙂

Vzdělání a kvalifikace

Strojní inženýr - VUT Brno

Profesní zkušenosti

Původně jsem strojní inženýr z VUT Brno. Po škole jsem začal jako manažer technické bezpečnosti v Procter & Gamble. Postupně jsem byl zodpovědný i za bezpečnost zaměstnanců a podařilo se nám dramaticky snížit úrazovost. Stali jsme se druhou nejbezpečnější továrnou P&G v Evropě. To byl můj vstup do oblasti práce s lidmi. Dále jsem pokračoval jako Change Consultant v Andersen Consulting, nyní Accenture.
Od roku 2000 jsem na pozicích HR manager nebo ředitel. Pracoval jsem ve společnostech Philip Morris, Tchibo, Akzo Nobel, FM Logistic a TWHE. Prošel jsem výrobu, prodej, logistiku a hospitality. Pracoval jsem v České Republice, v Maďarsku, na Slovensku, v Rumunsku, Rakousku, Německu a v Srbsku. Mám zkušenosti z nových akvizic i zavírání poboček.
Od roku 2008 funguji i jako HR konzultant, trenér a kouč. Od konce roku 2019 Vás mohu doprovázet pod vodní hladinou jako zkušený potápěč - PADI Dive Master.